בית הספר הדמוקרטי בבקעת אונו
מקום ללמידה, חקירה וסקרנות, הקיימים בכל ילד
מקום המעודד ללמוד בתשומת לב, עצמאות, בחירה וחופש



ביום שני, ה-22.09.08, יצוין ברחבי העולם

יום אחד ברשת – One Web Day

תחת הסיסמה - רשת אחת, עולם אחד, משאלה אחת.

מטרת יום זה היא לחגוג את שיתופי הפעולה והקשר האנושי שרשת האינטרנט מאפשרת ולתת ביטוי לצדדים החיוביים של הרשת. זהו יום בו כל אחד ואחת במרחבי העולם הפיסי יכולים להשתתף ולשתף ברמה האישית, הארגונית והארצית את שפע האפשרויות שמזמנת הרשת. גם אנחנו בבית הספר הדמוקרטי החלטנו השנה לציין יום זה במספר סדנאות, בהנחיית שרון חליבה-עמיר, לובה כץ ודינה רמות:

סדנת בלוגים בית ד'-ו': הילדים יתנסו בכתיבת בלוג. נפתח בלוג שיתופי לבית בשם "חוויות בבית ספר דמוקרטי". במהלך העבודה ובשיתוף הילדים נתכנן את תיפעול הבלוג – למה, כמה, מי ומתי.

סדנת בלוגים בית ז-י"ב: הבוגרים יתנסו בפתיחת וכתיבת בלוג אישי תוך שימת דגש על פיתוח הקול האינדיבידואלי, התכתבות עם בלוגרים אחרים ושמירה על זכויות יוצרים.

סדנת וויקיפדיה בית ז'-י"ב: מהו אתר ויקי, מהם יתרונות הכתיבה השיתופית, נתנסה בכתיבת שני ערכים האחד אודות ביה"ס והשני אודות למידה בדרך החקר. אתם מוזמנים לחשוב על קישורים רלבנטיים ולהביא תמונות מתאימות לשלב בדף הוויקיפדיה.

בשיעורי המדע באותו יום לובה תעסוק בדיונים על האינטרנט ותרומתו.

פעילות פתוחה לכלל תלמידי ביה"ס - יום אחד ברשת נועד כאמור לציין הן את ההעצמה שהרשת מאפשרת לנו באופן אישי והן את שיתופי הפעולה והחברויות שהרשת יוצרת. כתבו חיבור, שיר או סיסמה העוסקים בחוויה טובה שקשורה אצלכם באינטרנט. החונכים יאספו מכם את היצירות ויתלו אותם על לוח המודעות (ייתכן שנפרסם אותן גם באתר ביה"ס או בבלוג שיפתחו הילדים)

הורים שרוצים לסייע מוזמנים, נשמח לשיתוף פעולה מצידכם.








Graphics created by School Icons